Архів бібліотечних заходів

 

Забуттю не підлягає…

З 21 по 25 листопада 2022 року, бібліотекарі ліцею для учнів 1А, 1Б, 1В, 1Г, 1Д, 1Є, 2В, 3А, 4А, 4Є, 5А, 5В, 5Г класів провели бібліотечні уроки до Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років та презентували виставку: “Забуттю не підлягає…” 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи» 

З 1 по 31 жовтня 2022 року в нашому ліцеї проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи» 

План заходів

Назва заходу Дата проведення Виконавець
1. Підготовка рекламно-іміджевої продукції патріотичної тематики: плакатів, листівок 12 жовтня – 13 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

2. Інформаційний куточок «Поети та письменники Житомирщини – захисники Вітчизни» (Михайло Клименко, Василь Земляк, Михайло Степанюк, Борис Тен, Данило Окийченко) 18 жовтня – 19 жовтня Іскрижицька Т.П.
3. Історична вікторина «Що ти знаєш про Незалежну Україну?» 20 жовтня – 22 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

4. Інформаційний куточок «Цікаві факти про мову» 12 жовтня – 29 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

5. Книжкова виставка «Мова – духовний скарб нації»

 

12 жовтня – 29 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

6. Книжкова виставка «Українські поети та письменники – захисники Вітчизни» 12 жовтня – 29 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька

Т.П.

7. Книжкова виставка «Козацька Слава»  12 жовтня -29 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

8. Книжкова виставка «Історія української державності» 21 жовтня -29 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

9. Літературний паркан «Мова духовний скарб нації»: читачам бібліотеки пропонується на імпровізованому паркані розміщувати  вислови, українські прислів’я та приказки про мову 19 жовтня – 22 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

10. Вернісаж малюнків «Мир на землі це моя мрія» (учні 4-х, 5-х класів) 19 жовтня – 22 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.,

 

11. Віртуальна подорож «Етнографічні музеї України» 20 жовтня -22 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

12. Історичний паркан «Гетьмани України»

Інтегрований урок за книгою Джемері Стронга “Гармидер у школі”

20, 21 грудня 2021 року для учнів 5В, 5Г, 5Д класів, вчителем зарубіжної літератури Іриною Іванівною Денисевич та бібліотекарями школи був проведений інтегрований урок за книгою Джемері Стронга “Гармидер у школі”.

Учням було запропоновано бути піратами і захопити корабель знань – шкільну бібліотеку… і захоплення відбулося…

Захід вийшов незвичайним – костюмованим (учні прийшли в костюмах піратів). Перед тим, як знайти скарб піратам були запропоновані запитання про книгу та піратів. Згідно карти скарбів (яка до речі, була в пляшці, яку виловили відром бібліотекарі, коли ходили до моря по воду) був знайдений скарб. Справжній – велика енциклопедія “Що? Чому? Навіщо?”

Тому що найдорожчий, найкращій скарб це знання, які зібрало, накопичило людство за час свого існування. І на такому кораблі знань, як бібліотека – книга – це скарб. І тому учням-піратам було запропоновано скористатися цим скарбом в шкільній бібліотеці, що вони і зробили. Наприкінці інтегрованого уроку учні подивились відео-сюрприз про піратів.

Бібліотека для дітей-online: актуально, цікаво, зручно

26 листопада 2021 року відбувся семінар-онлайн “Бібліотека для дітей-online: актуально, цікаво, зручно”. З досвідом роботи шкільної бібліотеки в цьому напрямку виступила завідуюча бібліотеки Борисова Ольга Євгеніївна.

Бібліотека для дітей-online: актуально, цікаво, зручно ПРЕЗЕНТАЦІЯ

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 1 по 31 жовтня 2021 року у нашій школі проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

 

План заходів:

Назва заходу Дата проведення Виконавець
1. Підготовка рекламно-іміджевої продукції краєзнавчої тематики: плакатів, листівок 12 жовтня – 13 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

2. Інформаційний куточок «Знатні люди рідного краю» (Ніна Матвієнко, Сергій Корольов, Святослав Ріхтер, Володимир Короленко, Борис Лятошинський, Олег Ольжич (Кандиба), Борис Тен) 18 жовтня – 19 жовтня Іскрижицька Т.П.
3. Краєзнавча вікторина «Вивчай і знай свій рідний край» 20 жовтня – 22 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

4. Книжкова виставка «Місто твого дитинства»

 

12 жовтня – 29 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

5.  Книжкова виставка «Письменники рідного краю» 12 жовтня – 29 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

6. Книжкова виставка «Знай, люби, бережи!» 12 жовтня – 29 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька

Т.П.

7. Книжкова виставка «Цікава Житомирщина» 12 жовтня -29 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

8. Книжкова виставка «Житомир Георгія Мокрицького» 21 жовтня -29 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

9. Краєзнавчий паркан «Кожному мила своя сторона»: читачам бібліотеки пропонується на імпровізованому паркані розміщувати  вислови, малюнки, фотографії краєзнавчої тематики 19 жовтня – 22 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

10. Вернісаж малюнків «Мій рідний край» (учні 4-х, 5-х класів) 19 жовтня – 22 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.,

Расновська І.Є. -вчитель образотворчого мистецтва

11. «Екологічний портрет рідного краю» (природа Житомирщини) 20 жовтня -22 жовтня Борисова О.Є.,

Іскрижицька Т.П.

Дякуємо всім, хто взяв участь у краєзнавчій вікторині “Вивчай і знай свій рідний край”, а також тим, хто згадав чи знайшов прислів’я та приказки про рідний край для нашого “Краєзнавчого паркану” і тим самим збагатив свої знання.

Окрема подяка всім, хто намалював та приніс свої малюнки на нашу виставку малюнків “Місто мого дитинства”.

 

Безмежний Всесвіт

8, 9 та 12 квітня 2021 року до 60-річчя від першого польоту людини (Ю.О. Гагаріна) у космос  (12 квітня 1961 року), бібліотекарями школи Борисовою О.Є. та Іскрижицькою Т.П. були проведені бібліотечні уроки на тему “Безмежний Всесвіт” для учнів початкових класів: 2Г (26 учнів), 2Є (17 учнів), 3Г (28 учнів), 4Д (22 учні), 3Б (22 учні), 3В (26 учнів), 3Д (22 учні), 3А (27 учнів), 2Б (19 учнів), 4Г (25 учнів), 3Є (25 учнів), 4А (29 учнів), 4В (21 учень), 4Б (24 учні), 2Д (26 учнів), 2А (26 учнів), 2В (18 учнів). Також в читальному залі бібліотеки була оформлена книжкова виставка “Безмежний Всесвіт” та виставка дитячих малюнків присвячених Всесвітньому дню авіації та космонавтики.

“На шлях я вийшла ранньою весною…”

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) (25 лютого 1871р. – 1 серпня 1913 р.) шкільні бібліотекарі з 22 лютого по 3 березня 2021 року провели бібліотечні заходи: бібліотечні уроки “На шлях я вийшла ранньою весною…” в 6А, 6Д, 5Г, 3Д, 5Б, 3Б, 3В, 3Г, 6Б, 3А, 3Є, 4В, 4А, 4Б, 6В, 5А, 7Г, 4Г, 4Д класах; флешмоб, під час якого учні та вчителі читали свої улюблені вірші Лесі Українки. До уваги читачів у шкільній бібліотеці була оформлена книжкова виставка “Нехай мої струни лунають…”, крім того, учні у класах оформили інформаційні куточки, присвячені Лесі Українці. 

 

Подорож книжковим містечком

З 14 грудня по 18 грудня 2020 року та 5, 8 лютого 2021 року у шкільній бібліотеці відбувся запис нових читачів – учнів 2-х класів (2А, 2Б, 2В, 2Г, 2Д, 2Є). Бібліотечний урок “Подорож книжковим містечком” провели зав. бібліотекою Ольга Євгенівна Борисова та бібліотекар Тетяна Петрівна Іскрижицька, які розповіли дітям про бібліотеку та медіатеку, а також ознайомили з правилами користування та поводження з книгами та підручниками. Всім учням були видані їх перші шкільні бібліотечні книги. 

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом

«Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»

З 1 жовтня по 31 жовтня 2020 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек у нашій школі проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Бібліографічний огляд нової літератури для учнів 5-6 класів

Книги, які отримала бібліотека видані у Харкові творчим об’єднанням “Соняшник” у 2019 році. Вони цікаві, пізнавальні, для тих, хто зацікавлений розширити свій кругозір пізнати щось до цих пір невідоме. Вони допоможуть учням підготувати додаткову інформацію до уроків з біології, географії, історії, української та зарубіжної літератури. Але нажаль отримали їх небагато.  З новою літературою були ознайомлені учні 5А, 5Б, 5В, 5Г, 5Д, 6А, 6Б, 6В, 6Г (18.02.2020р.-24.02.2020р.)

Міський семінар шкільних бібліотекарів “Шкільна бібліотека в умовах Нової української школи”.

Повідомлення на тему “Бібліотека – територія читання” 28.01.2020 рік

Прочитав книжку – відпусти. Буккросинг у школі (2019 рік)

Аби популяризувати культуру читання серед учнів, 11 листопада 2019 року у школі облаштували поличку для буккросингу.

Буккросинг (англ. Bookcrossing) — це громадський рух. В українському перекладі рух має назву книгооберт.

 Буккросинг — це процес звільнення книг. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парккафепоїзд, станція метро та інші), для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати; та у свою чергу повинна повторити процес.

Полички для обміну книжками встановили в холі школи, вони працюють цілодобово. Охочі можуть підійти і взяти звідти будь-яку книгу та принести для обміну щось зі своєї домашньої бібліотеки.

Організаторами виступили вчителі польської, української, англійської мови та бібліотекарі. Учні, батьки, вчителі, працівники школи охоче беруть участь у книжковому флешмобі. 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: “Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня”

(1 жовтня – 31 жовтня 2019 рік)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: “Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини” (до 100-річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського)

1 жовтня – 31 жовтня 2018 рік

Презентація медіатеки – одного із підрозділів шкільної бібліотеки

1 вересня 2017 року в школі відбулась незвичайна, цікава подія – відкриття шкільної медіатеки (“медіа” – англ. слово – перекладається як “засіб масової інформації”, а “теке” – грецьке слово – означає “сховище”).

Презентація медіатеки ВІДКРИТИ

Семінар шкільних бібліотекарів міста “Бібліотека ХХІ сторіччя у загальноосвітній школі (медіатека)” (23 листопада 2017 рік)

Медіатека загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 ім. В.Г. Короленка була відкрита однією з перших у місті Житомирі у 2017 році. Бібліотекарі нашої школи підготували повідомлення на тему: “Шкільна медіатека ЗОШ №6 ім. В.Г. Короленка”.

Святкування 90-річчя виходу книги А.А. Мілна “Вінні-Пух та всі-всі-всі” (2016 рік)

З 1 жовтня по 31 жовтня 2016 року проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: “Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів”

Бібліотечний захід

“Багатогранність таланту Івана Франка”

(до 160-річчя від дня народження поета, письменника, перекладача…) (2016 рік)

Проведення практичного заняття у школі професійної адаптації (ШПА) на тему “Бібліотечний воркшоп, як метод упровадження інтерактивних технологій” (19.10.2016 рік)

Практичне заняття з довідковим апаратом книги (2016 рік)

Екскурсія до шкільної бібліотеки учнів 2-х класів “Подорож книжковим містечком” (12.12.2016рік)

Бібліотечний урок

“Казковий світ Г.К. Андерсена”

(2014 рік)

 

Бібліотечний урок “В країні сонячних книг Всеволода Нестайко”(до дня вшанування пам’яті письменника-земляка Всеволода Зіновійовича Нестайка) (січень 2014 рік)

Вікторина “Подорож у світ казок” (2014 рік)

Музично-поетичний вечір “Вічний, як народ”, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (2014 рік)

Запис нових читачів до шкільної бібліотеки (2013-2014 н.р.)

Інсценізація казки “Пригоди Буратіно або Золотий ключик” Олексія Толстого

(Новорічний ранок, учні 5Г класу, 2013 рік)

Ілюстрації дітей до віршів Сергія Михалкова (до 100-річчя від дня народження поета) (2013 рік)

“За книгами дитячих письменників дитина не тільки навчиться читати, але й говорити, мислити, відчувати…” (Самуїл Маршак, дитячий поет) 

Презентація книг, які школа отримала в подарунок від Національного олімпійського комітету України (НОК) (09.02.2012 рік)

Зустріч з Марією Антонівною Пономаренко (березень 2012 рік)

На зустрічі з письменницею діти читали вірші поетеси, особисті вірші, представили свої ілюстрації до віршів М.А. Пономаренко 

Свято книги в шкільній бібліотеці (до Всесвітнього Дня книги) (квітень 2011 рік)

 

Найкращий читач України 2009-2010 рік

Конкурс

„Найкращий читач України 2009 / 2010” в загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 6 ім. В.Г.Короленка м. Житомира

27-28 листопада в загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 6 ім. В.Г.Короленка м. Житомира відбувся І етап (шкільний) Всеукраїнського конкурсу дитячого читання „Найкращий читач України 2009 / 2010” серед учнів 6-7 класів.

Конкурс зацікавив дітей. Були оформлені і заповнені читацькі щоденники. Щоденники переможців конкурсу були оригінальні, яскраві, відповідали книжковій тематиці. Учні представили свої найулюбленіші книги, серед котрих були: Ж.Верн „Таємний острів”, Пулман Ф. „Північне сяйво”, В.Нестайко „Неймовірні детективи”, П.Треверс „Мері Поппінс”, Гоголь М.”Вій”, Велтистов Є. „Нові пригоди Електроніка”, В.Нестайко „Тореадори з Васюківки”, Б.Полєвой „Повесть о найстоящем человеке”, Посплін К. „Ерагон”, Янсон К. „Країна мумі –тролів”, О.Волков „Чарівник Смарагдового міста”, Браун Д. „Код де Вінчі”…

Конкурс виявив, що читають різне. У дітей різні книжкові смаки, уподобання. Такий конкурс потрібен, бо вчить дітей мисленню, розвиває кругозір, ерудицію. Діти обмінюються своїми думками про прочитане, висловлюють свої почуття, враження від прочитаного; знайомлять один одного з безмежним книжковим світом. Хочеться надіятися, що такий конкурс допоможе справжній літературі, яка вчить відрізняти добро від зла, милосердя від жорстокості, черствості, знайти свого читача.

Були визначені переможці – Козюченко Яна (6г клас ), Кулик Олександра (6г клас), Негляд Роман (7б клас), Тимошенко Крістіна (7в клас). Переможців було відзначено Дипломами учасників конкурсу та призами – книгами. Окремих учасників конкурсу було відзначено за оригінальність презентації своїх книжок.  Фото – інформація про підсумки конкурсу „Найкращий читач України 2009 / 2010” була доведена до учнівського та педагогічного колективів школи.

Завідуюча шкільною  бібліотекою  ЗОШ № 6 ім. В.Г. Короленка

                                                                  Борисова О.Є.

http://youtu.be/I5vY1MHZp_c Відео виступу на Обласному конкурсі “Найкращий читач України”

Нетлінне диво рукотворне (2009 рік)

“А над світом українська вишивка цвіте…”

Бібліотечний урок “Великий мрійник” (присвячений французському письменнику Жюль Верну) (2009 рік)

Музично-поетичний вечір “Поезія, обпалена війною”, присвячений 60-річчю від Дня Перемоги (2005 рік)

error: Content is protected !!